Nadbytok vitamínu E vo vašom krvnom obehu môže spôsobiť zriedenie krvi

Nadbytok vitamínu E vo vašom krvnom obehu môže spôsobiť zriedenie krvi

Preto pri kúpe krému proti starnutiu musíte hľadať produkt s vysokou koncentráciou alfa-tokoferolu. Prípadne môžete hľadať čistý vitamín E olej.

Použitie vitamínu E pre výhody proti starnutiu

Aby ste to dosiahli správne, tu je najlepší spôsob, ako si na tvár aplikovať vitamín E ako nočnú kúru proti starnutiu:

 • Najprv si dobre umyte tvár. Cieľom je vyčistiť si make-up alebo iné pleťové produkty, ktoré môžu byť na vašej tvári. Po umytí si tvár opláchnite vlažnou vodou.
 • Zmiešajte kvapku alebo dve čistého oleja s vitamínom E s desiatimi kvapkami nosného oleja. Príklady nosného oleja zahŕňajú kokosový olej, mandľový olej alebo jojobový olej.
 • Naneste zmes alebo sérum vitamínu E na pokožku prstami. Potom si krúživými pohybmi rozotrite sérum na tvár. Týmto spôsobom sa stimuluje krvný obeh vašej tváre a produkt sa rozprestiera.
 • Po nanesení oleja s vitamínom E počkajte aspoň 30 minút, kým si tvár necháte odpočívať na povrchu. Opakujte toto ošetrenie raz alebo dvakrát týždenne ako rutinu starostlivosti o pleť. Ošetrenie sa má vykonať hodinu pred spaním.

Ďalšie produkty s vitamínom E, ktoré môžete použiť na tvár

Existuje šanca, že vaša každodenná strava už môže byť bohatá na vitamín E, ale doplnenie príjmu vitamínu E prostredníctvom zdravých prírodných potravín môže zvýšiť syntézu buniek a udržať vás celkovo zdravé.

Príklady potravín bohatých na vitamín E zahŕňajú černice, avokádo a mandle.

Orálne doplnky vitamínu E

Orálne doplnky vitamínu E môžu podporiť vaše výživové požiadavky. Ústne doplnky vitamínu E rozžiaria vašu pokožku a rozžiaria ju. Orálne doplnky sú široko dostupné v obchodoch so zdravou výživou a online trhoviskách.

Podľa Národného inštitútu zdravia by dospelí nemali užívať viac ako 15 miligramov vitamínu E denne.

Vitamín E na ošetrenie škvŕn

Topické produkty vitamínu E sa používajú ako bodové ošetrenie jaziev po akné. Štúdie o tom, či fungujú alebo nie sú však nepresvedčivé.

Ak to chcete vyskúšať, použite čistý olej s vitamínom E. Prípadne môžete použiť prípravok s vysokou koncentráciou alfa-tokoferolu. Aplikujte prípravok na postihnuté miesto (jazvu). Nechajte produkt vstrebať a potom ho dôkladne osušte.

Hoci môže byť náročné nalíčiť oblasť, ktorá bola bodovo ošetrená, môže byť najlepšie nerobiť bodové ošetrenie cez noc. Pamätajte tiež, že vitamín E má hustú konzistenciu a môže upchávať póry, čo nie je dobré na akné.

Kozmetické masky s vitamínom E

Ošetrenia kozmetickej masky s vitamínom E majú účinky proti starnutiu a zmäkčovaniu pokožky. Kozmetické masky zmiešané s vitamínom E sú zvyčajne spárované s vitamínom C a inými zdravými zložkami.

Pre rýchlu domácu masku zmiešajte roztlačené avokádo, med, citrónovú šťavu (čerstvé), mandľový olej a olej s vitamínom E. Natrite zmes na tvár a nechajte pôsobiť aspoň 10 minút a maximálne 20 minút. Pomôže zjemniť a rozjasniť vašu tvár.

Ak chcete so svojou pleťovou maskou trochu viac sofistikovanosti, tento cenovo dostupný a jednoduchý recept vám môže pomôcť začať:

Ingrediencie:

 • 1 kapsula vitamínu E
 • 1 polievková lyžica medu
 • 1 polievková lyžica bieleho jogurtu

Inštrukcie:

 • Zmiešajte med a obyčajný jogurt v malej miske.
 • Rozstrihnite kapsulu vitamínu E a pridajte olej do zmesi medu a jogurtu.
 • Dobre premiešajte, kým sa ingrediencie úplne nespoja.
 • Naneste zmes na tvár, vyhnite sa oblasti očí.
 • Nechajte masku pôsobiť 15-20 minút.
 • Masku opláchnite teplou vodou a osušte si tvár čistým uterákom.

Nezabudnite, že vitamín E je vitamín rozpustný v tukoch. To znamená, že sa môže hromadiť vo vašej koži.

Obmedzte liečbu vitamínom E na maximálne dvakrát týždenne. Vďaka tomu sa vám póry neupchávajú.

Výhody vitamínu E pre vašu tvár

Olej s vitamínom E pomáha vašej tvári mnohými spôsobmi. Najprv by som však mal povedať, že väčšina dôkazov na podporu týchto tvrdení je neoficiálnych.

Zabraňuje starnutiu a vráskam

Vitamín E obsahuje vysokú hladinu antioxidantov a ovplyvňuje krvný obeh. Ak aplikujete olej s vitamínom E lokálne, po chvíli si všimnete výrazný rozdiel v štruktúre a pevnosti pokožky.

Recenzia publikovaná v časopise Journal ISRN Dermatology ukázala, že vitamín E vo všeobecnosti odďaľuje tvorbu vrások (známu aj ako fotostarnutie).

Hyperpigmentácia

Tmavé škvrny na koži môžu byť niekedy spôsobené nadbytkom melanínu. Tento stav sa nazýva melazma. Melasma sa môže liečiť lokálnou aplikáciou vitamínu E.

Na účinnú liečbu hyperpigmentácie sa odporúča spárovať vitamín E s vitamínom C.

Vitamín E – bezpečnosť a preventívne opatrenia:

Stojí za zmienku, že užívanie vitamínu E nie je účinné pre každého, najmä pre tých, ktorí majú póry, ktoré sa rýchlo upchávajú, a ľudí, u ktorých sa často objavuje akné. Aplikácia oleja s vitamínom E môže zhoršiť vaše príznaky, ak patríte do týchto kategórií.

Môžete chvíľu užívať perorálne doplnky, ale užívanie doplnkov vitamínu E viac ako rok môže viesť k ich hromadeniu vo vašom tele. Nadbytok vitamínu E vo vašom krvnom obehu môže spôsobiť zriedenie krvi.

Ak máte krvácavý stav alebo v súčasnosti užívate lieky na riedenie krvi, pred užívaním doplnkov vitamínu E sa poraďte so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti.

Prognóza odhaduje, že 1,3 až 2,1 milióna ľudí môže zomrieť, ak Čína zruší svoj prístup k nulovému COVID-19.

Počet úmrtí sa odhaduje, pričom sa berie do úvahy nízka miera zaočkovanosti a preočkovania, ako aj nedostatok hybridnej imunity.

Analýza rizík, ktorú vykonala spoločnosť Airfinity , vedecká informačná a analytická spoločnosť, využíva kumulatívne špičkové prípady a úmrtia z vlny BA.1 podvariantu Omicron v Hongkongu. Tento administratívny región v Číne tiež počas prvých dvoch rokov pandémie zaujal prístup nulového COVID.

V dôsledku toho bola imunita populácie voči infekcii nízka, a teda aj miera zaočkovanosti. Preto, keď sa subvariant BA.1 vo februári dostal do regiónu, spôsobil obrovskú vlnu infekcií a úmrtí, najmä medzi staršími ľuďmi.

Úrovne imunity v celej čínskej populácii sú tiež nízke, pretože ľudia boli očkovaní lokálne vyrábanými vakcínami Sinovac a Sinopharm, ktoré podľa analýzy Airfinity poskytujú menšiu ochranu pred infekciou a smrťou.

Navyše nízke dávky posilňovačov a žiadna imunita voči infekciám spôsobujú, že populácia je náchylnejšia na závažné ochorenia.

Iná štúdia publikovaná na predtlačovom serveri medRxiv minulý týždeň naznačuje, že súčasné opätovné otvorenie všetkých čínskych provincií v rámci súčasných opatrení v oblasti verejného zdravia a sociálnych vecí by viedlo k požiadavkám na hospitalizáciu, ktoré by boli 1,5 až 2,5-násobkom nárastu kapacity nemocníc.

Čína implementuje politiku nulového COVID od začiatku pandémie. Okrem hromadného testovania a uzatvárania celých štvrtí boli ľudia s COVID-19 alebo tí, ktorí s nimi mali blízky kontakt, nútení do štátnych karanténnych zariadení.

Tento prístup spôsobil bezprecedentné protesty v autokratickej krajine s masovým sledovaním, prísne kontrolovanými médiami a cenzurovaným internetom.

Začiatkom tohto mesiaca čínski zdravotnícki úradníci oznámili, že sa vzdávajú časti politiky nulového COVID.

Heather Meador a Anna Herber-Downey používajú v práci zoznamovacie aplikácie – a ich šéf to vie.

Obidve sú verejné zdravotné sestry zamestnané v Linn County Public Health vo východnej Iowe. Zistili, že zoznamovacie aplikácie sú najefektívnejším spôsobom, ako informovať používateľov o tom, že ľudia, ktorých predtým na stránkach stretli, ich mohli vystaviť sexuálne prenosným infekciám.

Celoštátny nárast pohlavne prenosných chorôb – s hlásenými prípadmi kvapavky a syfilisu , ktoré sa od roku 2019 do roku 2020 zvýšili o 10 % a 7 % , podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb – Iowu nešetrí. Dvojica zistila, že telefonický hovor, tradičný spôsob sledovania kontaktu, už nefunguje dobre.

„Keď som pred 12 rokmi začínal, volali sme všetkým,“ povedal Meador, vedúci klinickej pobočky okresného zdravotníctva. “Je stále ťažšie a ťažšie zavolať niekomu na telefón.”

Dokonca aj textové správy sú neúčinné, povedali. A ľudia nemusia nevyhnutne odpovedať na správy na Facebooku. Zoznamovacie aplikácie sú tam, kde sú.

Pretože veľa ľudí sa stretáva so sexuálnymi partnermi online – prostredníctvom stránok ako Grindr alebo Snapchat, ktoré majú ústredie vo West Hollywoode a Santa Monice v Kalifornii, v tomto poradí – sledovači kontaktov často nemajú k dispozícii veľa informácií, iba meno obrazovky alebo obrázok. .

Približne pred rokom teda Meador a jej kolegovia získali súhlas od svojich šéfov na miestnej úrovni na vytvorenie profilov v aplikácii, prostredníctvom ktorej môžu kontaktovať sexuálnych partnerov infikovaných ľudí.

Tradične sledovače kontaktov vedú rozhovory s ľuďmi infikovanými STI o ich nedávnych stretnutiach a potom oslovia týchto partnerov, aby im povedali o potenciálnom vystavení.

Sledovatelia kontaktov Linn County používajú aplikácie počas celého pracovného dňa. Na geolokáciu sa spolieha najmä Grindr, ktorý používateľom zobrazuje zhody, ktoré sú blízko. Takže sledovači používajú aplikácie, keď sú vonku a dúfajú, že sa zatúlajú do rovnakých štvrtí ako osoba s diagnózou STI. Používatelia niekedy „klepnú“ na sledovače zmlúv, aby zistili, či majú záujem – teda o zoznamovanie.

Keď úradníci verejného zdravotníctva zbadajú niekoho, koho hľadajú, pošlú správu so žiadosťou o zavolanie. Je to úspešná metóda: Herber-Downey odhadol, že prvý kontakt nadviažu v 75 % prípadov.

Rozhodnutie okresu Linn presťahovať sa na internet prichádza v čase, keď sadzby STI na národnej úrovni rastú, finančné prostriedky na boj proti nim klesajú a ľudia prijímajú nové technológie na stretávanie sa s ľuďmi a hľadanie zábavy. “STI narastajú oveľa rýchlejšie ako financovanie, ktoré máme,” povedal Leo Parker , riaditeľ preventívnych programov pre Národnú koalíciu riaditeľov STD, zatiaľ čo oddelenia verejného zdravotníctva – mnohé podfinancované – zápasia s novým správaním.

„Spoločnosti sociálnych médií majú miliardy; máme desaťtisíce,“ povedal Dr. Jeffrey Klausner , profesor verejného zdravia na Univerzite v Južnej Kalifornii, ktorý predtým pôsobil ako riaditeľ služieb prevencie a kontroly STD v San Franciscu. Tento rozdiel vo financovaní znamená, že len málo oddelení verejného zdravotníctva má zamestnancov, ktorí môžu byť online.Viac informácií nájdete na https://folifort-official.top/sk/ .

Contents

Compare listings

Compare